Dwa srebra akrobatów

Dwa medale zdobyli młodzi polscy akrobaci sportowi podczas Światowych Igrzysk, które w poniedziałek zakończyły się we Wrocławiu. Do rywalizacji finałowej zakwalifikowało się w sumie sześć zespołów gospodarzy.

Srebrny medal w kategorii 11-16 lat wywalczyła para mieszana Bruno Walaszewski i Marta Szumacher (Zawisza Bydgoszcz). Na drugim miejscu w kategorii 12-19 lat ukończyła zawody czwórka chłopców w składzie Mateusz Świecik, Marcin Słupecki, Marcel Ruczkowski i Marcin Rudziak (ZTA Aurum Złotoryja).

Blisko najniższego stopnia podium były także Wiktoria Wilk, Karolina Szela oraz Magda Helon (AZS UR SAS Rzeszów), które w kategorii 11-16 lat zajęły czwarte miejsce, przegrywając walkę o brąz z reprezentacją Białorusi o 0,05 pkt. W tej samej kategorii Dominika Bernat i Oliwia Bochnak (AZS UR SAS Rzeszów) w rywalizacji par uplasowały się na ósmym miejscu.

W kategorii wiekowej 12-19 lat Aleksandra Białas i Katarzyna Chlebisz (AZS AWF Katowice) zajęły siódme miejsce, a w rywalizacji par mieszanych Katarzyna Augustyniak i Wojciech Dackiewicz (AZS UR SAS Rzeszów) zakończyli zawody na szóstym miejscu.

Zakończone w poniedziałek zawody poprzedziły rozpoczynające się w czwartek 22. mistrzostwa świata seniorów.