Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Ślęza Wrocław nie zagroziła Mistrzyniom Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W meczu 4. Kolejki rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet, Wisła Can-Pack Kraków wygrała ze Ślęzą Wrocław 83:64. Jednak z gry podopiecznych Radosława Czerniaka można wyciągnąć kilka pozytywów.

Przez długi czas Ślęza grała jak równy z równym z utytułowanym rywalem. Tradycyjnie już, najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyła amerykanka Jhasmin Player.

Nieźle rozpoczęły mecz wrocławianki, a pierwsze punkty zdobyła niezawodna Jhasmin Player. Po niespełna trzech minutach na tablicy widniał wynik 2:7, po celnej „trójce” Pauliny Pawlak i kolejnym skutecznym rzucie Player. Przy stanie 6:11 gra ofensywna Ślęzy przestała być tak skuteczna, podczas gdy gospodynie zdobyły 9 punktów z rzędu. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się rezultatem 21:17.

Drugą kwartę od celnego rzutu rozpoczęła dobrze dysponowana dzisiaj Jantel Lavender. Wymianę ciosów . W tej kwarcie wrocławianki zbliżyły się do gospodyń na trzy punkty (przy stanie 31:28), jednak Wisła skutecznie obroniła przewagę z pierwszej kwarty. Wynik do przerwy 41:36.

Po przerwie dobrze w grę weszły krakowianki – po pięciu minutach tej części było już 51:43. Chwilę później była zawodniczka Wisły – Paulina Pawlak zdobyła cztery punkty w niespełna minutę i zrobiło się 56:49. Kiedy wydawało się, że Ślęza zacznie pogoń za Wisłą, gospodynie przejęły inicjatywę i twardą grą w obronie zmuszały koszykarki z Dolnego Śląska do popełniania błędów. Tą partię Wisła wygrała 20:15.

Przed ostatnią kwartą Wisła z przewagą 10 punktów. Ślęza już po dwóch minutach mogła zbliżyć się do Wisły na sześć punktów, jednak niecelnie w 100% sytuacji rzucała Kinga Bandyk. Jednak to co nie udało się skrzydłowej Ślęzy, udało się będącej w znakomitej formie Jhasmin Player i wynik na tablicy był 65:60. Następnie dwa błędy w defensywie pozwoliły wiś laczkom ponownie powiększyć przewagę i na pięć minut przed końcem meczu Ślęza traciła do rywalek 9 punktów.

Warty podkreślenia jest fakt, że na mecz Ślęza pojechała z Wrocławia wyklejonym autokarem. Grafika nałożona na pojazd prezentuje wszystkie koszykarki w kadrze ekstraklasowego zespołu, dwóch piłkarzy III ligowej Ślęzy, a także dwójkę dzieci trenujących w Akademii Ślęzy Wrocław.

O przegranej Ślęzy zadecydowała przede wszystkim słaba skuteczność (38,7% przy 60% Wisły) oraz duża liczba fauli (27), które w konsekwencji dały gospodyniom 22 punkty z rzutów wolnych. Ślęza z tego elementu gry zdobyła zaledwie 4 oczka.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 83:64 (21:17, 20:19, 20:15, 22:13)

Wisła: Lavender (20), Quigley (16), Vandersloot (11), Petronyte (10), Żurowska-Cegielska (7), Kaczmarczyk (4), Abdi (4), Ouvina (1), Ostasiewicz (0), Ciężadło (0)

Ślęza: Player (24), Brown (10), Mistygacz (8), Pawlak (7), Śnieżek (7), Bandyk (4), Czarnecka (4), Jasnowska (0), Stachnik (0), Głocka (0), Jaworska (0)

Następny mecz we Wrocławiu Ślęza zagra 2 listopada z MKK Siedlce. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Początek meczu o 16:00 w hali Uniwersytetu Przyrodniczego, przy ul. Chełmońskiego 43. Wstęp wolny.